رکورد های جهانی خواب (بیشترین و کمترین مدت خواب)

ساخت وبلاگ
رکورد های جهانی خواب (بیشترین و کمترین مدت خواب)

خوابیدن یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که ما باید انجام دهیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم. برای برخی افراد، خواب نه تنها یک نوع آرامش است، بلکه به چیزی بیشتر ارامش تبدیل میشود.در اینجا برخی از رکوردهای جهانی درمورد خواب اشاره میکنیم.

 

طولانی ترین زمان خواب

 

هیچ رکوردی رسمی در رابطه با طولانی ترین خواب مداوم و بدون وقفه در جهان وجود ندارد. به این علت است که قبل از تنظیم چنین رکورد خواب باید عوامل بسیاری را در نظر گرفت. برای افرادی که در معرض کما یا افرادی هستند که از سندرم کلاین لویین رنج می برند، یک بیماری عصبی نادر است که می تواند فردرا یک تا سه هفته درخواب نگهدارد.

 

با این حال، طولانی ترین خواب هیپنوتیزم در رکورد هشت روز است. در حالی که این رکورد ثبت شد که رسانه ها 24 ساعته ان را  پوشش دادند و این رویداد در انگلیس و سراسر اروپا پخش شد. این رویداد توسط Peter Powers، یک هیپنوتیزورت معروف انجام شد.

 

طولانی ترین زمان بدون خواب

 

نخستین تلاش برای این شیرین کاری شدید و آگاهانه در مورد محرومیت از خواب توسط پیتر تریپ در سال 1959 انجام شد. او به مدت201 ساعت یا 8.4 روز خواب نداشت و در یک آزمایشگاه موقت مورد  نظارت یود.  و تا چهل روز پس از نابودی تاریخی خود از پارانوایی و توهمهای متعدد رنج می برد.

 

رندی گاردنر

رندی گاردنر در حال حاضر دارای رکورد رسمی علمی برای طولانی ترین محرومیت از خواب است. در سال 1964، بدون استفاده از هر نوع محرک، 264 ساعت متوالی (11 روز) بیدار ماند. گاردنر این رکورد را هنگامی که تنها 17 سال داشت  به دست آورد. تلاش او برای بی خوابی تحت نظارت پژوهشگر خواب استنفورد، دکتر ویلیام C. Dement بود. طبق سوابق جهانی گینس تلاش گاردنر را به عنوان طولانی ترین رکورد رسمی برای محرومیت از خواب شناخته است.

 

و همچنین تلاش برای نخوابیدن ار راه ضرب و شتم برای کسب رکورد از طریق چرخش ماراتون صندلی توسط مورین وستون در سال 1977 انجام شد. او بدون خواب برای 449 ساعت و یا 18.7 روز بود. همانند پیتر تریپ، او همچنین با توهین به سمت پایان دادن به ماراتن خود مواجه شد، اگر چه اثرات پایدار ثبت نشده است.

 

به هر حال اکنون، قبل از اینکه  هر ایده دیوانه کننده ای به فکرتان برسد  رکوردهای جهانی گینس  ان دسته از تلاش هایی که منجر به محرومیت از خواب میشود را دلیل خطر های سلامتی نمی پذیرد.

 

نگاه عجیب محافظ ظریف به محافظ وزیر خارجه ترکیه!!!!!!!!!!!...
ما را در سایت نگاه عجیب محافظ ظریف به محافظ وزیر خارجه ترکیه!!!!!!!!!!! دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 43 تاريخ : سه شنبه 26 فروردين 1399 ساعت: 23:35

آرشیو مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :